Kaarma õpetajad läbi aegade

473 aasta jooksul, mida me praegu ajaloo andmetest teame, on Kaarma kogudust teeninud lühemat või pikemat aega kokku 43 vaimulikku. Kahtlematult oleks meie soov, et võiksime pilku heita kõigi nende meeste ellu ja saavutustesse, kelle õlgadele oli pandud selle koguduse, aga ühtlasi ka kogu vallarahva vaimne juhtimine. Kuid aeg on teinud oma töö ja paljude meeste kohta on säilinud väga vähe andmeid. Mõne kohta vaid ainult nimi ja teenimisaastad.

(klõpsa nimel, et lugeda rohkem)

• EELK Konsistooriumi otsusega 7. jaanuaril 1992.a. määrati Kaarma ja Kuressaare koguduse diakoniks alates 1. jaanuarist 1992 Hannes NELIS. Aga juba 8. detsembril 1992.a. kutsub EELK Konsistoorium Hannes Nelis’se õpetaja eksamile, mille ta ka sooritas. 16. detsembril 1992.a. toimus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus Hannes Nelis’se ordineerimine õpetajaks (tollajal õpingute jätkumisel Tallinna Usuteaduse Instituudis veel nn ase-õpetajaksja) määrati EELK Konsistooriumi otsusega teenima Kuressaare ja Kaarma kogudust alates 15. jaanuarist 1993.a.